Witaj w sklepie Automatyka Elstat. Oferujemy towary z dziedziny automatyki niezbędne w przemyśle, rolnictwie a także gospodarstwie domowym .
Kategorie
Styczniki (112)

Przekaźniki czasowe

Przekaźniki czasowe stanowią niezbędny element wielu układów automatyki przemysłowej oraz domowej. To dzięki przekaźnikom możliwe jest automatyczne czasowe sterowanie urządzeniami. Mimo stosunkowo prostej konstrukcji przekaźniki czasowe spełniają bardzo ważne i przydatne funkcje i są w stanie zastąpić rozwiązania działające w oparciu o przekaźniki elektromagnetyczne w obszarze sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, a także w różnych instalacjach automatyki.

Zastosowanie przekaźników czasowych

Zastosowanie przekaźników czasowych jest naprawdę szerokie: od sterowania siłownikami, przez ogrzewanie i wentylatory aż po sterowanie pompami. Ich użycie umożliwia np. opóźnianie załączania i wyłączania, opóźnione odpadanie oraz pracę cykliczną. Opóźnione odpadanie stosowane jest, żeby podtrzymać zasilanie urządzenia przez określony czas po zaniknięciu napięcia sterującego. Przekaźniki czasowe tego rodzaju używane są np. systemach wentylacyjnych w łazienkach, gdzie wentylacja załączana jest razem z oświetleniem. Przekaźniki czasowe spotkamy też przy taśmach produkcyjnych i w obiektach użyteczności publicznej, gdzie wykorzystywane są do sterowania windami i schodami ruchomymi.

W naszej ofercie przekaźników znajdują się urządzenia jedno- i wielofunkcyjne. Jeśli urządzenie ma pełnić tylko jedną funkcję, to oczywiście warto wybrać przekaźnik czasowy jednofunkcyjny. W przypadku skomplikowanych układów automatyki lepiej sprawdzą się przekaźniki wielofunkcyjne. Dysponujemy też przekaźnikami w wersji modułowej używanymi w szafach sterowniczych. Przekaźniki czasowe to bardzo dobry wybór dla każdego, komu zależy na dużej funkcjonalności, wygodzie oraz niezawodności sprzętów wspomagających automatykę domową i przemysłową. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Katalog
© Elstat automatyka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.